Ethereum не відреагував на запуск ф’ючерсів на CME

Новини
За минулу добу ціна найбільшого за капіталізацією альткоїна практично не змінилася. Експерти пояснили, чи варто чекати зниження його котирувань і як поява нових контрактів відіб'ється на них в довгостроковій перспективі.

У ніч на 8 лютого на Чиказькій товарній біржі CME були запущені ф’ючерси на Ethereum. На цю подію чекали і до нього готувалися, оскільки у трейдерів ще жива в пам’яті історія з появою на цьому майданчику термінових контрактів на біткоїни. Незабаром після цього почалося довгострокове зниження курсу BTC, що схоже не було збігом. Пізніше колишній голова Комісії з торгівлі товарними ф’ючерсами США (CFTC) Крістофер Джанкарло визнав, що фінансовий регулятор спеціально дав дозвіл на запуск інструменту, щоб «лопнути міхур біткоїну».

Але за минулу добу вартість ETH майже не змінилася. До запуску ф’ючерсів він коштував $1,61 тис., а сьогодні на 14.45 МСК – $1,66 тис.

Чому Ethereum ніяк не відреагував на запуск ф’ючерсів?

«Ситуацію з появою нового інструменту на CME можна порівняти із запуском біткоїн-ф’ючерсів на платформі Bakkt в 2018 році. Тоді теж все цього чекали, але по факту воно ніяк не вплинуло на котирування біткоіни. Спочатку обсяги торгів на Bakkt були незрівнянно малі, щоб надавати якийсь вплив на ринкові руху. Торгові обороти досягли помітних значень тільки в 2020 році», – пояснила директор з розвитку криптобіржі EXMO Марія Станкевич.

В інших країнах, крім США, до цього вже торгувалися ф’ючерси на Ethereum. Це ще одна причина, по якій запуск контрактів на CME не чинив ніякого впливу на кріпторинок в цілому і котирування найбільшого за капіталізацією альткоіна зокрема.

Чи варто чекати зниження Ethereum в найближчі дні?

Великі гравці вже кілька років активно беруть участь в торгах біткоіни, який впливає на курс Ethereum. Ця ліквідність може мати набагато більший ефект, ніж самі контракти на альткоін на біржі Чикаго, пояснив керівник відділу аналізу даних CEX.IO Broker Юрій Мазур. За його словами, ще більший вплив на Ethereum чинить зростаючий ринок децентралізованих фінансів – він підвищує попит на криптовалюта.

Як ф’ючерси можуть вплинути на Ethereum в довгостроковій перспективі?

Запуск ф’ючерсів на Ethereum на CME – одна з причин зростання його курсу. Але в першу чергу на успіх альткоіна впливатимуть подальше просування в розробці, розвиток індустрії DeFi і рішення проблем, таких як високі комісії за транзакції, підкреслила Станкевич.

«В довгостроковій перспективі варто розраховувати на зростання котирувань Ethereum в силу фундаментальних причин, обґрунтованих глобальним оновленням мережі. Але ф’ючерси на Ethereum на CME не володітимуть достатнім обсягом, щоб впливати на торгівельну динаміку активу», – Юрій Мазур, керівник відділу аналізу даних CEX.IO Broker.

Джерело: rbc.ru

Команда редакторів та авторів проекту Invest2
Разом покращимо інвестиційне майбутнє України

Invest2
Додати коментар