АМКУ оштрафував Ощадбанк на 14 мільйонів за покупку рибної ярмарки. У банку «категорично не згодні»

Новини

Антимонопольний комітет вирішив накласти штраф на Ощадбанк у розмірі 13,8 млн грн за здійснення концентрації без дозволу. У банку висловили «категоричну незгоду». Про це йдеться у повідомленні АМКУ.

Що порушив Ощадбанк?
У комітеті заявили, що порушення Ощадбанку полягало у набутті у власність цілісного майнового комплексу споруд «Рибного ярмарку та комплексу по зберіганню, виробництву продуктів харчування для ТОВ «Логістик центр «Скандинавія», без отримання обов’язкового дозволу АМКУ.

«При визначенні розміру штрафу Комітет врахував, що банк факт вчинення ним порушення не визнав і перешкоджав розслідуванню. Банк не співпрацював з органами Комітету, не сприяв з’ясуванню обставин справи», — наголошують у комітеті.

Через таке перешкоджання розслідуванню збір доказів у справі тривав майже 4 роки, додали в комітеті.

В АМКУ зазначили, що Ощадбанк міг уникнути таких значних санкцій, вчасно отримавши дозвіл комітету на концентрацію.

Реакція Ощадбанку
В Ощадбанку висловили «категоричну незгоду з рішенням» АМКУ накласти на банк штраф у розмірі 14 мільйонів гривень.

«Набуття Ощадбанком у власність складської нерухомості було вимушеним заходом, викликаним ризиком втрати іпотеки, що не була продана у виконавчому провадженні. Провадження було порушене проти недобросовісного боржника, який не виконував своїх зобов’язань за кредитною угодою”, — йдеться у позиції банку.

В Ощадбанку наголошують, що надали детальні пояснення щодо цього Антимонопольному комітету.

«Також Ощадбанк повідомив АМКУ про те, що боржник чинив значні перешкоди в реалізації його прав, а також продовжує в судовому порядку висувати до банку безпідставні вимоги. Це триває майже 5 років», — додають в банку.

У банку також заявили, що штраф «становить фантастичну суму, якщо її порівняти з сумою кредиту, наданого боржнику (більше 13%)».

«Ощадбанк вважає таке рішення АМКУ вкрай шкідливим для всієї банківської системи, що завдає шкоди системі захисту прав кредиторів. Банк буде вживати всіх законних заходів для скасування цього рішення», — резюмували там.

Джерело

Команда редакторів та авторів проекту Invest2
Разом покращимо інвестиційне майбутнє України

Invest2
Додати коментар