Регулятор визначить, на що можна буде обміняти криптовалюту

Новини
Про це голова НБУ Кирило Шевченко розповів в інтерв'ю Lb.ua.

Він заявив, що віртуальні активи не є засобом платежу в Україні і не можуть бути предметом обміну. Фактично, це елемент цифрового коду, або нематеріальний актив.

«Це принципово. У законі це відображено. Нацбанк не буде створювати можливості для паралельного обігу чогось, що визначено як нематеріальне благо»

— розповів Шевченко.

Тобто українці матимуть змогу утримувати такі активи, але для придбання чогось матеріального їх потрібно буде обміняти на фіатну валюту — гривню.

«І ви можете мати такі віртуальні активи у себе в гаманці, але для того, щоб купити щось матеріальне — квартиру, машину і таке інше, спочатку треба здійснити їх обмін на фіатну валюту, а саме — на гривню»

— констатував Шевченко.

Основне побоювання, продовжив голова НБУ, полягає у їхньому використанні для відмивання брудних коштів.

«Були звернення до НБУ від комерційних банків з пропозиціями дозволити випускати картки з криптовалютами, вмотивовані тим, що банки ж перевіряють клієнтів. Але тут виникає питання високої ризикованості таких операцій, дотримання необхідних процедур фінансового моніторингу»

— розповів він.

У регуляторі додали, що визначатимуть, на які валютні цінності крім гривні може бути здійснено обмін віртуальних активів та порядок здійснення такого обміну.

Джерело
Invest2
Додати коментар