Марченко розповів як запускатимуть накопичувальну пенсію в Україні

Новини
Джерелом грошей на накопичувальну пенсію буде 1% від ЄСВ та 1% дасть держава у вигляді прямої програми. Про це розповів міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю для РБК-Україна.

Марченко зазначив, що бізнес та громадяни не готові зрозуміти й нести додаткове навантаження пенсійної реформи.

Введення накопичувальної пенсії планується за рахунок частини податків громадян, які надходять до бюджету. Йдеться про 1% від ЄСВ та 1% дасть держава у вигляді прямої програми.

За словами міністра, надалі громадяни зможуть додавати на накопичувальну пенсію зі своїх грошей.

«Умовно кажучи, коли у мене буде рахунок, Я бачу, що у мене на нього потрапило 1% від ЄСВ і 1% від держави, і я зможу додати сам. Я отримаю ще якусь мотивацію, буду розуміти, що ця система почала працювати»

— повідомив Марченко.

Міністр підкреслив, що параметри пенсійної реформи наразі дискутуються. Нагадаємо, що її початок запланований на 2023−2024 роки.

Що таке накопичувальна пенсія

Фактично, це ще одна пенсія, яка повинна розв’язати проблему бідності пенсіонерів.

У Міністерстві соцполітики розробляють відповідний законопроект. Якщо його підтримують у Верховній Раді, то громадяни України будуть накопичувати на особистому рахунку певну суму, яку їм виплатять у формі ще однієї пенсії після припинення трудової діяльності.

Ці гроші не просто будуть накопичуватись, їх будуть інвестувати — наприклад у державні цінні папери. Усі зароблені інвестиційні прибутки розподіляють між майбутніми пенсіонерами.

Джерело
Invest2
Додати коментар

  1. Тамара

    Спасибочки за достоверную информацию..

    Відповіcти