Інсайд повертається: НБУ дозволив банкам виводити на «свої» фінкомпанії вдвічі більше коштів

На практиці це означає, що банки отримали можливість кредитувати пов’язані фінкомпанії, що входять до банківської на суми вдвічі більші, ніж звичайних позичальників. Для них діє норматив кредитування в одні руки (Н7), значення якого не може перевищувати 25% від регулятивного капіталу банку.

Источник: minfin.com.ua

До пов’язаних компаній (зокрема, фінансових) зараз діє норматив Н9, який обмежував максимальний розмір кредитного ризику за операціями з пов’язаними з банком особами, і не мав перевищувати також 25%.

Нацбанк виявляє та реєструє банківські групи, щоб попередити можливе виведення коштів з банку в компанії, підконтрольні одному власнику. Банківська група — це група фінансових організацій, які мають спільного власника або контролюючу особу. На практиці йдеться про різні небанківські фінкомпанії, які тепер також під наглядом НБУ. Наразі регулятор визнав 25 банківських груп.

На новину вже встигли відреагувати лізингодавці.

«В межах фінгруп дозволили збільшити фінансування від банку пов’язаній лізинговій компанії з 25% капіталу банку до 50%. У нашому випадку це плюс 2 млрд грн, що збільшить надалі наші гривневі активи», — прокоментував на своїй сторінці у Facebook Андрій Павлушин, генеральний директор ОТП Лізинг. Він також зазначив, що за цю новацію «боролись більше року».

Фінансист хоче, щоб згодом ліміт підвищився до 100% як в Центральній Європі. «Це логічно, адже у нас тепер один регулятор — НБУ. А обмеження ці приймались для тих хто хотів вивести гроші з банків на свої маленькі компанії», — аргументував Андрій Павлушин.

Трохи раніше Кабмін дозволив лізингодавцям поряд з банками брати участь у популярній держпрограмі «5−7−9%».

Команда редакторів та авторів проекту Invest2
Разом покращимо інвестиційне майбутнє України

Invest2
Додати коментар