Як інвестувати в новобудови безпечно. Три поради

Як заробити більше

Володимир Копоть назвав три варіанти, які дозволяють заробити на інвестиціях у первинний ринок.

Источник: minfin.com.ua

Тут діє принцип — чим раніше заходиш, тим вищу дохідність можуть принести інвестиції. Найбільший профіт передбачають квадратні метри, куплені на найбільш ранній стадії будівництва — так зване передбронювання. Такі квартири коштують значно дешевше, ніж навіть на етапі котловану. Але, безумовно, ризики тут великі.

«Своїм клієнтам я раджу при купівлі квартири на первинному ринку не сплачувати відразу 100% її вартості. Краще вносити платежі поетапно, по мірі готовності об’єкту. Так, ціна буде дещо вища, але ви будете бачити, за що платите», — порадив Володимир Копоть.

Є категорія інвесторів, які купують квартири на ранніх етапах будівництва, домовляються з відділом продажів, щоб зайти максимально рано на об’єкт і зробити ремонт. Далі повністю готову квартиру продають, заробляючи при цьому і на рості вартості квадратного метра, і на ремонтних роботах.

За оцінкою Володимира Копотя, приблизно 7−8% угод на первинному ринку укладаються з метою придбання нерухомості для здачі в оренду. У цьому випадку важливо прорахувати цінність таких інвестицій. Адже, якщо купити квартиру зараз на ранньому етапі будівництва, то для здачі в оренду і отримання пасивного доходу вона буде готова не раніше 2024 року.

Інвестиції в новобудови: лайфхаки для новачків та досвідчених покупців

Як знизити ризики

1. , тобто проаналізувати інформацію, хто будує, яка у нього репутація та чи все гаразд з документами.

«Приміром, один із своїх об’єктів забудовник обіцяв здати у 2020 році, але будує його до цих пір. Водночас він вам рекламує новий об’єкт з розвиненою інфраструктурою, басейнами, школами, магазинами і переконує, що здасть його у 2022 році. Я би у це не вірив», — сказав Копоть.

2. . Інвестору важливо знати, на якій правовій підставі і за якими договорами забудовник залучає у нього гроші в обмін на гіпотетичні майбутні квадратні метри.

«По-перше, ви повинні розуміти умови, на яких ви віддаєте свої кошти. По-друге, ви маєте чітко зафіксувати правила цієї угоди. Ситуації бувають різні, і, скажімо, на якомусь етапі вам треба буде забрати свої гроші. Ви маєте знати, чи передбачена угодою така можливість і на яких умовах ви можете це зробити», — пояснив юрист.

3. У девелопера мають бути усі дозволи, належно оформлене цільове призначення земельної ділянки, договори з підрядними організаціями і т.ін. — усе, що свідчить про те, що найменшого наміру у забудовника забрати кошти інвестора і залишити його ні з чим, немає”.

Як перевірити новобудову та забудовника за 15 хвилин

Конференція «Жити на відсотки»

30 жовтня портал «Мінфін» — одне з найбільших та найпопулярніших українських інтернет-видань для інвесторів — зустрівся зі своїми читачами на конференції «Жити на відсотки». Ми хотіли познайомитися ближче та відповісти на всі питання, пов’язані з інвестуванням.

У заході взяло участь майже 1000 інвесторів в офлайн та онлайн-форматах.

Фінансисти, інвестори та імениті бізнесмени поділилися досвідом, як почати інвестувати, куди вигідно вкладати заощадження та чому не варто боятися невдач.

Якщо ви пропустили конференцію «Жити на відсотки», записи доповідей можна придбати за посиланням: https://bit.ly/3bw0oS2

Команда редакторів та авторів проекту Invest2
Разом покращимо інвестиційне майбутнє України

Invest2
Додати коментар