Як захищені пенсійні накопичення в НПФ

За словами Ольги Бондаренко, інвестиції у НПФ — це досить новий інструмент і для початківців він може здаватися складним. Але, на її переконання, на сьогодні немає більш прозорого і надійного інвестиційного інструменту, ніж недержавні пенсійні фонди.

Источник: minfin.com.ua

Захист пенсійних заощаджень у НПФ забезпечується насамперед наявністю чітких законодавчих вимог до формування інвестиційного портфеля.

«Тобто ми не можемо тисячу гривень, яку ви вирішили щомісячно вкладати на свій пенсійний рахунок, інвестувати в якийсь один інструмент. У нас є зобов’язання диверсифікувати ці гроші», — зауважила голова ради НПФ «Взаємодопомога» від компанії Ліга Пенсія.

Марченко: Немає накопичень в НПФ, розраховувати на пенсію не варто

В який інструмент і в яких пропорціях може інвестувати НПФ, регламентує Закон «Про недержавне пенсійне забезпечення». Наприклад, банківські депозити і ощадні сертифікати не повинні перевищувати 50% в структурі портфелю. Обмеження для акцій, облігацій українських емітентів та іпотечних облігацій складає по 40%. Гранична межа для муніципальних облігацій та акцій іноземних компаній — не більше 20%. В об’єкти нерухомості та банківські метали НПФ можуть вкладати до 10%.

Більше того, в середині цих лімітів встановлено додаткові обмеження. Скажімо, на депозитах в одному банку не може знаходитись більше 10% активів, а в цінні папери одного емітента можна вкласти максимум 5%.

«Для інвесторів, особливо тих, хто ще не розібрався в інвестиційному ринку, це є кращим інструментом. Він допоможе максимально обережно працювати в напрямку інвестицій і забезпечити собі достойну старість», — наголосила Ольга Бондаренко.

Недержавний пенсійний фонд: що це, як вибрати НПФ і відкрити рахунок

Інвестиції у НПФ вигідні ще й тому, що вкладник має можливість отримати податкову знижку та повернути сплачений ПДФО (18%) з суми сплачених пенсійних внесків.

Для отримання податкової знижки потрібно включити інформацію про такі внески до податкової декларації за рік, додавши до неї копії пенсійного контракту, платіжних документів та щорічної виписки з пенсійного рахунку.

Щоправда, є деякі обмеження, які стосуються суми внесків за рік. За словами Ольги Бондаренко, на сьогодні вона становить близько 38 тис. грн. Тобто, якщо в місяць вкладник вноситиме суму близько 2 тис. грн на місяць, він звільняється від сплати ПДФО.

Куди інвестувати у 2022 році — рекомендації професіоналів

Конференція «Жити на відсотки»

30 жовтня портал «Мінфін» — одне з найбільших та найпопулярніших українських інтернет-видань для інвесторів — зустрівся зі своїми читачами на конференції «Жити на відсотки». Ми хотіли познайомитися ближче та відповісти на всі питання, пов’язані з інвестуванням.

У заході взяло участь майже 1000 інвесторів в офлайн та онлайн-форматах.

Фінансисти, інвестори та імениті бізнесмени поділилися досвідом, як почати інвестувати, куди вигідно вкладати заощадження та чому не варто боятися невдач.

Команда редакторів та авторів проекту Invest2
Разом покращимо інвестиційне майбутнє України

Invest2
Додати коментар