Чи варто інвестувати в криптовалюту та як вчасно з неї вийти

«Крипта — це актив, що має анормальну дохідність. Жоден із традиційних видів активів, за винятком венчурних інвестицій, з точки зору повернення не може зрівнятися з криптовалютою», — констатує Костянтин Вайсман, CEO Fintech Treeum.

Источник: minfin.com.ua

Але він попереджає, що заграватися не варто. Важливо намагатися вчасно фіксувати прибуток і не скупитися.

«Наприклад, коли криптовалюта приносила мені 100% доходу, половину продавав», — каже Вайсман.

На його думку, якщо ви інвестували в крипту $20 тис і вони зросли до $40 тис, варто продати актив на $20 тисяч і перевкласти отриманий прибуток у консервативніші інструменти, такі як акції. А решту тримати у крипті.

Скільки грошей тримати в тупому кеші і в якій валюті. Що радять професіонали

Схожий підхід застосовує й Ігор Перція, венчурний партнер фонду TA Ventures.

«Якщо монета подвоюється, я виходжу з неї наполовину та інвестую в іншу. Виняток становлять монети, які я вважаю інфраструктурно важливими, які (у моєму розумінні) зростатимуть за будь-яких обставин. Наприклад, я вірю в Ethereum, Solana та ін. Я в них сиджу роками», — розповідає інвестор.

Однак, за словами Перції, іноді він просто грає в «лотерею» і обирає «дивні монети». «Наприклад, я відомий в українській криптоспільноті як людина, яка любить усі монети собак. У мене їх близько 27. І коли якась монета „стріляє“, зростає на 100%, я її продаю і перевкладаюсь у наступну», — каже він.

: Заробили на Ethereum 260% і купили «вбивцю ефіріуму»

Епоха криптобульбашки

«Ми живемо в епоху криптобульбашки. Це величезна бульбашка, яка була надута за історію людства… Технологічна бульбашка… І доки станеться «найцікавіше», біткоїн, можливо, і до мільйона зросте, цим і відрізняються всі види «манії», — попереджає Ерік Найман, засновник та керуючий партнер інвестиційної компанії HUG’S.

Він розповів, що сам у криптовалюту не інвестує. Але купує акції, які заробляють на крипті. «Для мене це як золота лихоманка, під час якої заробили більше ті, хто продавав лопати, а не золотошукачі», — каже Найман. Водночас, він зізнався, що вже двічі пропустив вигідну точку «входу» у криптовалюту.

Щодо виходу з інвестицій, то Найман рекомендує «качати позицію». «Наприклад, сьогодні Тесла коштує 1200 доларів за акцію. Але ви не знаєте, це дорого чи дешево. У вас є 10 акцій. Продайте 2. Піде вище — ок, у вас залишилося ще 8. Потім можна буде продати ще 2 і ще дві, тощо. Ціна впаде, акції можна відкупити. Такий підхід добре застосовувати, коли вам подобається актив, але ви не впевнені у ціні», — пояснює він.

У крипту — не більше 10%

Маргулан Сейсембаєв, засновник освітньої платформи margulan.info, керуючий партнер фонду Asadel Partners зізнався, що донедавна не інвестував у крипту. Він не бачив цінності цього активу, вважав це нерозумним, не розумів економіку крипти.

«Але від нещодавна 10% я інвестую у криптовалюту. Це той самий „дурний“ портфель, у рамках якого інвестую у різні види криптовалюти», — розповів Сейсембаєв.

Що таке «дурний» портфель і навіщо він потрібен інвестору

Команда редакторів та авторів проекту Invest2
Разом покращимо інвестиційне майбутнє України

Invest2
Додати коментар