У JP Morgan назвали дату включення українських ОВДП до впливового індексу

Які облігації потраплять до індексу

У інвестиційному банку JP Morgan повідомили, що державні облігації України претендують на включення до індексу GBI-EM GD із приблизною часткою 0,12%.

Источник: minfin.com.ua

Тільки одна серія облігацій буде включена в усі три версії GBI-EM — це ОВДП із купоном в розмірі 15,84% та погашенням в лютому 2025 року (UA4000204150).

Уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца зазначив, що Мінфін планує випускати всі облігації у гривнях з терміном погашення більше 4 років, у розмірі достатньому для включення в цей індекс.

Приєднання державних облігацій України у гривнях до індексу JP Morgan GBI EM розпочнеться 31 березня 2022 року.

Що це дасть Україні

Входження в індекси GBI-EM може збільшити до кількох сот мільйонів доларів попит на ОВДП.

GBI-EM — перший глобальний індекс ринків, що розвиваються, запущений в 2005 році. Він використовується інвесторами для відстеження показників облігацій країн, що розвиваються в місцевій валюті з метою інвестування.

Найпопулярніша версія індексу GBI-EM Global Diversified охоплює 16 країн: Бразилія, Чилі, Колумбія, Перу, Китай, Індонезія, Малайзія, Філіппіни, Таїланд, Мексика, Нігерія, Польща, Румунія, Росія, Південна Африка, Туреччина.

Нагадаємо, що у квітні «Мінфін» писав про те, що JPMorgan помістив Україну та Єгипет до переліку Index Watch Positive для можливого включення у впливові індекси.

«Індекси JP Morgan GBI-EM є своєрідним індикатором, що відстежує низку державних облігацій у місцевих валютах країн, що розвиваються. До нього включаються тільки облігації країн, де інвестор може вільно придбати облігації, та ті випуски, що відповідають критеріям за обсягом випуску, ліквідності тощо», — пояснив «Мінфіну» старший фінансовий аналітик групи ICU Тарас Котович.

За його словами, після 31 березня 2022 року інвестори, чия стратегія прив’язана до цих індексів, будуть купувати у свої портфелі і українські ОВДП з погашенням у 2025 році, збільшуючи попит на них. До того ж цей крок буде першим і надалі Україна зможе отримати включення й інших випусків ОВДП, коли ті будуть відповідати критеріям індексів.

Загалом, вважає Котович, включення до індексу навряд чи суттєво збільшить попит на українські ОВДП від іноземних інвесторів, але наблизить українські облігації до рівня країн, що мають значно краще розвинуті внутрішні ринки державних облігацій.

Команда редакторів та авторів проекту Invest2
Разом покращимо інвестиційне майбутнє України

Invest2
Додати коментар