Укргазбанк більше всіх з держбанків готовий до приватизації — Мінфін

Без категорії

Головний висновок наради щодо реформування банківської системи — зменшення частки держави до рівня нижче 25% у 2025 році.

Источник: minfin.com.ua

«Україна прагне суттєво знизити частку держави у банківській системі з метою створення рівних умов конкуренції для розвитку та удосконалення фінансової системи країни», — повідомляє Мінфін.

Укргазбанк продадуть першим

Першим кроком у реалізації цього завдання стало затвердження Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) групи Світового банку позики для Укргазбанку з можливістю подальшої конвертації у капітал. У березні 2021 року банком вже отримано кредит у сумі 30 млн євро.

«Приватизація Укргазбанку має стати success story уряду та вагомим прикладом для всіх інвесторів щодо привабливості банківського ринку України», — зазначив Юрій Драганчук.

Також учасники зустрічі підкреслили, що серед інших банків з державною часткою Укргазбанк є найбільш готовим до приватизації. Про це свідчить його операційна ефективність та низький рівень проблемних активів.

Частка держбанків

За розподілом чистого прибутку банківський сектор України станом на перше півріччя 2021 виглядає наступним чином: 46% — державні банки, 34% — банки іноземних груп, 19% — вітчизняні банки з приватним капіталом.

Порівняно з минулим роком, частка державних банків у структурі сукупного чистого прибутку була більшою — 68% (23% належали банкам іноземних груп, 9% — вітчизняним приватним банкам).

Команда редакторів та авторів проекту Invest2
Разом покращимо інвестиційне майбутнє України

Invest2
Додати коментар