Стефанчук підписав два закони про незалежність НБУ

Перший закон

Закон № 5853, який змінює бюджетний кодекс України, а саме статтю 33. Вона створює умови для тиску на НБУ, йдеться у пояснювальній записці.

Источник: minfin.com.ua

Регулятор щорічно подає орієнтовний прогноз частини прибутку до розподілу, яка підлягатиме перерахуванню до державного бюджету й норма трактується так, що НБУ обов’язково повинен дотримуватись цього прогнозу. Законопроект 5853 змінює правило й наближає його до світової практики, коли регулятор лише інформує центральні органи влади про прогноз прибутку.

Другий документ

Крім того, Стефанчук підписав закон №5852. Документом змінює перелік випадків, на які не поширюється дія закону «Про публічні закупівлі», відтепер туди внесено закупівлі Національним банком юридичних послуг для представництва його інтересів в органах влади іноземних держав, а також тих, які пов’язані із захистом його прав та інтересів.

Очікується, що реалізація норм закону сприятиме належному представництву інтересів НБУ в закордонних юрисдикційних органах.

Документи направлено на підпис Президенту.

Нагадаємо, що 19 жовтня Верховна Радаухвалила ці два законопроекти, а також документ під номером 5850 (змінюються повноваження Ради НБУ, члени якої призначаються за квотами президента та парламенту). Цей проект закону наразі не підписаний Стефанчуком.

Команда редакторів та авторів проекту Invest2
Разом покращимо інвестиційне майбутнє України

Invest2
Додати коментар