Світові ціни на продовольство досягли пікового показника з липня 2011 року

Як змінився індекс

Так, індекс цін на олію підскочив на 9,6% до вересня, або на 16,3 пункту, до 184,8 пункту. Таке підвищення пояснюється головним чином зростанням цін на пальмову, соєву, соняшникову та рапсову олію.

Источник: minfin.com.ua

Індекс цін на зернові в жовтні зріс на 3,2%, або на 4,3 пункту, до 137,1 пункту, причому найсильніше подорожчала пшениця внаслідок скорочення експортної пропозиції за активного світового попиту; подорожчав також ячмінь, зазначає організація.

Зросла в ціні, хоч і не настільки, молочна продукція, індекс цін на яку у жовтні зріс до 120,7 пункту. При цьому найсильніше зросли ціни на знежирене сухе молоко, незбиране сухе молоко та вершкове масло, йдеться у релізі.

Індекс цін на м’ясо становив 112,1 пункту, продемонструвавши зниження на 0,7%, або на 0,8 пункту. Найбільше впали котирування свинини. Це головним чином скорочення закупівель з боку Китаю. Також впали ціни на яловичину — у зв’язку з різким здешевленням м’яса, яке постачається з Бразилії.

Котирування цін на м’ясо птиці, навпаки, зросло під впливом високого попиту у світі; водночас обсяги виробництва зростають повільно через подорожчання кормів і спалахів пташиного грипу, особливо в Європі.

Нарешті, індекс цін на цукор у жовтні становив 119,1 пункту (зниження на 2,1 пункту, або на 1,8%). Зниження показника пов’язані з обмеженим імпортним попитом світових ринків і прогнозованим зростанням обсягів експорту із боку Індії й Таїланду.

Нагадаємо

Раніше «Мінфін» писав, що світові ціни на продовольство у вересні поточного року продовжили зростання на 1,2% щодо попереднього місяця і більш ніж на 32% в річному вимірі, переважно у зв’язку з подорожчанням рослинних масел, зернових і цукру.

Команда редакторів та авторів проекту Invest2
Разом покращимо інвестиційне майбутнє України

Invest2
Додати коментар