ПУМБ купує Ідея Банк. Слово за Нацбанком та АМКУ

Без категорії

Сторони планують завершити угоду до кінця 1 кварталу 2022 року, після отримання необхідних дозволів Національного банку України та Антимонопольного комітету.

Источник: minfin.com.ua

Що кажуть в ПУМБі

Придбання АТ «Ідея Банк» сприяє побудові ефективної та масштабованої банківської моделі з фокусом на розвиток роздрібного бізнесу, а також корпоративного бізнесу в малому та мікро-сегменті та повністю відповідає стратегії розвитку ПУМБ.

«Наша мета — синергія найбільш сильних сторін двох банків. З одного боку, це надійність ПУМБ, підтверджена результатами стрес-тестування НБУ, якість сервісу та експертиза в роботі з високоприбутковими сегментами ринку. З іншого боку, високий рівень компетенції Ідея Банку у роздрібному кредитуванні, сформована ресурсна база, досвід розробки власної цифрової платформи О. Банк», — прокоментував Сергій Черненко, голова правління ПУМБ.

Після завершення угоди АТ «Ідея Банк» увійде до складу Банківської групи ПАТ «ПУМБ» як окрема юридична структура без кадрових ротацій і продовжить обслуговувати клієнтів під брендом Ідея Банк у звичайному режимі.

«Процес інтеграції проходитиме поетапно протягом 3−5 років і буде максимально комфортним для наших клієнтів, партнерів та працівників. На даному етапі в зоні нашої уваги — стабільність інфраструктури ПУМБ та Ідея Банк, подальший розвиток діджитал каналів банків та надання якісного та надійного сервісу клієнтам», — додав Черненко.

Передісторія

Власник Ідея Банку — польський Getin Holding S. A. — виставив українську «дочку» на продаж в кінці жовтня 2019 року. Експерти вважають, що причини, що спонукали акціонерів продати банк, пов’язані не з українським активом, а з ситуацією в польській групі.

Пізніше повідомлялося, що польська компанія Getin Holding S. A. та українська інвесткомпанія Dragon Capital близькі до підписання угоди про продаж Ідея Банку, але Dragon Capital відмовилася від неї через пандемію коронавірусу.

ПУМБ засновано 1991 року. Власником істотної участі банку є Рінат Ахметов (опосередкована участь 99,9%). За даними Нацбанку України, станом на 1 вересня 2021 року за розміром загальних активів ПУМБ посідав 7-ме місце (99,907 млрд грн), а Ідея Банк 27-ме місце (9,14 млрд грн) серед 72 банків, що діяли в країні.

Команда редакторів та авторів проекту Invest2
Разом покращимо інвестиційне майбутнє України

Invest2
Додати коментар

  1. Павел

    Хорошо! Все бы так писали.

    Відповіcти