Ощадбанку буде потрібна докапіталізація більш ніж на 6 мільярдів (доповнено)

За даними Міністерства фінансів, Ощадбанк повинен прагнути досягти чистого прибутку в розмірі 4,2 млрд грн при прибутковості капіталу в 15%.

Источник: minfin.com.ua

Відомо, що показник рентабельності капіталу (ROE, return on equity) розраховується як відношення чистого прибутку до величини власного капіталу і показує віддачу на вкладені інвестиції.

Відповідно, маючи в своєму розпорядженні значеннями ROE і прибутку нескладно вирахувати розмір капіталу. Він повинен скласти 28 млрд грн

Держбанк може капіталізуватися за рахунок платників податків та / або заробленого прибутку. За 2020 р Ощадбанк заробив 2,8 млрд грн чистого прибутку і сплатив державі 833 млн грн дивідендів. Прибуток Ощаду за 8 місяців (січень-серпень) поточного року становить всього 750 млн грн.

Якщо порівнювати прибуток за підсумками першого півріччя, то в поточному році він в семеро менший, ніж за аналогічний період 2020 року.

Коментар Ощадбанку

«У стратегії банку, ухваленій вчора, про докапіталізацію банку взагалі не йдеться, тобто банк не планує звертатися до держави за капіталом. Крім того, останній стрес-тест НБУ підтвердив відсутність необхідності у додатковому капіталі за базовим сценарієм», — повідомила «Мінфіну» пресслужба Ощадбанку.

Команда редакторів та авторів проекту Invest2
Разом покращимо інвестиційне майбутнє України

Invest2
Додати коментар