НБУ покарав колекторів, які систематично погрожують боржникам

Про які компанії йдеться

ТОВ «ФК «Нові кредити» (ЄДРПОУ 42152351) — компанія спеціалізується на споживчих кредитах. Їй виписали штраф 51 тисячу грн за неетичну поведінку у роботі з клієнтами.

Источник: minfin.com.ua

ТОВ «Кредитпромінвест» (ЄДРПОУ 43305861) та ТОВ «ФК «Преміум актив» (ЄДРПОУ 41797188) — по суті це колекторські фірми, але перша підкреслює на своєму сайті, що не «є колекторами», а займаються факторингом — відпрацювання проблемних активів на предмет стягнення простроченої заборгованості.

Ці фірми регулятор покарав подвійним штрафом — 102 тис грн за систематичні порушення етичної поведінки.

До речі, ТОВ «Кредитпромінвест» раніше вже підпадала під санкції НБУ й стала першою фінустановою, яку оштрафували за таку поведінку.

На сайті НБУ цих компаній немає у списку колекторських фірм. На даний момент регулятор зареєстрував 51 фірм.

Нагадаємо, що в Україні у 2021 році вперше з’явилося законодавство про колекторські компанії та фінустанови, які займаються врегулюванням простроченої заборгованості за споживчими кредитами.

Усі компанії, які на момент введення у дію закону, працювали на цьому ринку повинні були у місячний термін подати до НБУ необхідні документи для включення їх до реєстру колекторських компаній. Для нових юросіб обмежувальних строків немає.

Після 14 жовтня 2021 року у разі відсутності компанії в реєстрі, кредитодавець чи новий кредитор будуть зобов’язані достроково розірвати договір з такою компанією.

Куди скаржитись на неетичну поведінку колекторів

Також нагадуємо, що у квітні президент Володимир Зеленський підписав закон, який посилює захист боржників від шантажу з боку колекторів.

Про порушення можна повідомити в Нацбанк. Два факти неетичної поведінки призводять до дострокового розриву договору.

Команда редакторів та авторів проекту Invest2
Разом покращимо інвестиційне майбутнє України

Invest2
Додати коментар