Націоналізація Приватбанку. Суд відновив справу за позовом Дубілета

Причина занепокоєння

Зазначається, що в Північному апеляційному господарському суді відбулося чергове судове засідання у справі за позовом ексакціонера і голови правління банку Олександра Дубілета до Приватбанку, Мінфіну та ФГВФО, третіх осіб НБУ та Кабміну.

Источник: minfin.com.ua

Дубілет у позові просив визнати недійсними правочини, укладені у процедурі націоналізації у 2016 році банку.

11 жовтня суд задовольнив апеляційну скаргу на рішення Госпсуду Києва від 2 червня 2021 року, який закрив провадження за його позовом, застосувавши норми «антиколомойського» закону.

У банку наголошують, що Північний апеляційний госпсуд скасував ухвалу суду попередньої інстанції попри «пряму вказівку закону № 590-ІХ (банківського закону — ред.) про необхідність закриття подібного роду справи за позовом колишнього власника банківської установи, яка виведена з ринку або ліквідована».

Нагадаємо

Господарський суд міста Києва 2 червня 2021 року закрив провадження у справі за позовом колишнього міноритарного акціонера Приватбанку Олександра Дубілета про визнання недійсними договорів купівлі-продажу Приватбанку.

Внаслідок цих договорів, що фігурують у справі, держава набула у власність 100% акцій Приватбанку в грудні 2016 року.

Ексголова правління Приватбанку Олександр Дубілет у грудні 2019 року подав позов до Господарського суду м. Києва до Приватбанку, Міністерства фінансів та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за участі третіх осіб — Національного банку та Кабінету Міністрів.

На сьогодні колишні акціонери і топменеджери Привату продовжують у судах оскаржувати процедуру націоналізації банку.

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про входження держави до капіталу Приватбанку 18 грудня 2016 року.

Перехід Приватбанку у власність держави відбувся відповідно до ст. 41.1 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». Це рішення допомогло уникнути системних ризиків для банківського сектору та стало запорукою збереження фінансової стабільності у країні.

Команда редакторів та авторів проекту Invest2
Разом покращимо інвестиційне майбутнє України

Invest2
Додати коментар