Найголовніше за четвер: НБУ зберіг облікову ставку, гривня зміцнюється, а прогноз ВВП погіршили

Без категорії

Правління Національного банку України прийняло рішення зберегти облікову ставку на рівні 8,5% річних. Згідно з базовим сценарієм, для повернення інфляції до мети 5% облікова ставка буде утримуватися на рівні не нижче 8,5% мінімум до третього кварталу 2022 року, а не до другого кварталу, як очікувалося в липні.

Источник: minfin.com.ua

Гривня зміцнюється. У Нацбанку назвали причини

Зміцнення курсу гривні до долара, яке спостерігається в 2021 році, було викликано рядом факторів. Деталі пояснили в НБУ.

Нацбанк України значно погіршив прогноз зростання ВВП

НБУ погіршив прогноз зростання української економіки з 3,8% до 3,1%. Основними причинами погіршення прогнозу є високі ціни на енергоносії і ускладнення епідемічної ситуації.

Два великих банки підвищили ставки за гривневими депозитами

Найвищу ставку за депозитом на 12 місяців обіцяє Комерційний Індустріальний Банк — 11,75% річних.

Друге місце в рейтингу розділили відразу 4 фінустанови: Альянс-Банк, Львів, Мегабанк і ТАСкомбанк. Розмістити заощадження в національній валюті на рік тут можна під 11% річних.

Іпотека: як взяти на 25 років, щоб погасити за 5

Коли депозитні ставки в гривні ледь покривають інфляцію, а валютні заощадження знецінюються, одним з варіантів інвестування є покупка житла. Але що робити, якщо накопичень недостатньо, щоб оплатити всю покупку відразу?

Шахраї проводять акції від імені Нової пошти і заражають смартфони вірусом

Нова Пошта попереджає користувачів про шахрайство — в месенджерах приходять повідомлення про акцію в якій можна виграти гроші. Це фейк. Насправді за посиланням «ховається» вірус, який заражає смартфони.

Команда редакторів та авторів проекту Invest2
Разом покращимо інвестиційне майбутнє України

Invest2
Додати коментар