МФО та кредитні спілки розкриватимуть всю інформацію про кредит на сайті та в рекламі

Розкриття інформації

Через три місяці усі небанківські фінансові установи, які мають право надавати споживчі кредити, повинні розкривати вичерпну інформацію про послуги на вебсайті в єдиному уніфікованому форматі.

Источник: minfin.com.ua

Споживачі, зі свого боку, повинні мати змогу завантажити файл із вичерпною інформацією про повну вартість, умови отримання послуги, наслідки порушення договору за кредитом тощо.

Калькулятор для розрахунку витрат за кредитом

Через шість місяців на вебсайтах усіх небанківських фінансових установ мають з’явитися калькулятори для розрахунку витрат за кредитом з урахуванням обраних споживачем умов кредитування.

На вебсайтах фінансових установ повинна бути достатня за обсягом, достовірна інформація про умови надання споживчих кредитів, а саме:

  • має зазначатися загальна вартість кредиту з усіма комісіями і платежами (зокрема щодо комісій третіх осіб та платежів за супровідні послуги, наприклад, страхової компанії, державного реєстратора, нотаріуса, оцінювача);
  • реальна річна процентна ставка;
  • строки та суми;
  • умови дострокового повернення;
  • штрафні санкції у разі порушення умов кредитування.

Під час користування кредитом фінансові установи інформуватимуть споживача через обраний за згодою з ним канал для комунікацій, наприклад через смс-інформування, месенджер або особистий кабінет клієнта на сайті фінансової установи.

16 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон про захист прав споживачів фінансових послуг, який передбачає покарання фінансових установ за неправдиву інформацію про свої фінансові продукти. Закон передбачав:

  • Фінансові установи розкриватимуть повну інформацію про вартість послуг у рекламі та на сайтах.

  • За порушення прав споживачів фінансових послуг, таких як кредит, депозит та страхування, накладатимуть штрафи у розмірі до 13,6 тисячі гривень.

  • Законом передбачається покарання фінансовим компаніям та банківським установам за те, що вони надають неправдиву інформацію про послуги, які надають. Зокрема, щодо відсоткових ставок за кредитами та депозитами, комісій та інших платежів, які присутні у кредитній угоді, але відсутні у рекламі фінансової послуги.

Команда редакторів та авторів проекту Invest2
Разом покращимо інвестиційне майбутнє України

Invest2
Додати коментар