Кредитні спілки vs МФО: де вигідніше брати кредити

Без категорії

Чотири міфи про кредитні спілки

 1. За словами Олександра Бондаря, існує думка, що в КС видають лише невеликі готівкові кредити. Насправді, це не так. У кредитному союзі можна отримати кредит як у готівковій, так і безготівковій формі. Середній чек на бізнес-кредит — 120 тис. грн, на споживчий кредит — 25 тис. грн.
 2. Багато хто вважає, що КС кредитують під «шалені» відсотки і позичати так гроші невигідно. Але насправді вартість позик у кредитній спілці нижча, ніж у МФО. Більшість спілок не беруть додаткових платежів та комісій. Середня відсоткова ставка за кредитом — 60% річних.
 3. Існує думка, що КС працюють тільки в невеликих містах і сільській місцевості, та обслуговують тільки невеликих фермерів і виробників. Тим часом топ-10 кредитних спілок мають розвинену мережу відділень у великих обласних центрах України. Вони видають кредити на розвиток малого та середнього бізнесу.
 4. Ще один міф стверджує, що КС приховують інформацію про себе, а їхню діяльність ніхто не контролює. Але це також неправда. Діяльність кредитних спілок регулює Нацбанк. Спілки щороку проходять обов’язкові аудиторські перевірки, їхня фінансова звітність повністю є публічною та доступною в офіційних джерелах НБУ.

Нацбанк не каратиме кредитні спілки під час карантину

Источник: minfin.com.ua

За рахунок чого МФО «біжать» швидше за кредитні спілки:

 • орієнтація на споживача;
 • системний підхід у розвитку;
 • залучення сильного корпоративного менеджменту;
 • сучасні маркетингові інструменти та стратегії;
 • диджиталізація бізнес-процесів.

«Є кілька моментів, які роблять МФО трохи сильнішими на ринку: якісний клієнт-сервіс, кредитування онлайн, оплати через термінали, мобільні додатки та особисті клієнтські кабінети, ефективні маркетингові рішення тощо», — зазначив Олександр Бондар.

Ключова відмінність, за словами Олександра Бондаря, — це розподіл прибутку. «Місія кредитних спілок — покращення добробуту своїх членів: зменшення ставок за кредитними продуктами та збільшення ставок за депозитами. У КС прибуток розподіляють між його членами (вкладниками), а в МФО між його бенефіціарними власниками», — додав він.

МФО та кредитні спілки розкриватимуть всю інформацію про кредит на сайті та в рекламі

Що заважає злетіти кредитним спілкам:

 • слабкий фінансовий менеджмент;
 • відсутність системного підходу в розвитку КС;
 • неготовність до масштабування бізнесу;
 • слабка диджиталізація бізнес-процесів;
 • орієнтація на периферію;
 • відсутність маркетингової стратегії;
 • відсутність ФГВФО для КС.

«Одна з головних проблем — відсутність держгарантій. Втім, Нацбанк заявив, що з’явиться Фонд гарантування вкладів фізосіб для кредитних спілок. Сподіваємось його отримати у 2023 році», — поділився Олександр Бондар.

Якщо ви пропустили конференцію «Жити на відсотки», записи доповідей можна придбати за посиланням: https://bit.ly/3bw0oS2

Команда редакторів та авторів проекту Invest2
Разом покращимо інвестиційне майбутнє України

Invest2
Додати коментар