Кабмін схвалив стратегію розвитку Ощадбанку на 2021 — 2024 роки

Основні складові стратегії

  • універсальний банк, що зміцнює свої позиції у роздрібному кредитуванні та комісійних продуктах, зберігає провідні позиції в сегментах корпоративного бізнесу та мікро, малому та середньому бізнесі, зі зменшенням частки державних підприємств;

    Источник: minfin.com.ua

  • розвинута лінійка цифрових продуктів, включаючи галузеві продукти, що будуть надаватись через цифрові канали та автоматизовані процеси;

  • операційна ефективність та сталий рівень прибутковості Ощадбанку.

У схваленій Стратегії зазначено, що Ощадбанк буде прагнути досягти прогнозного чистого прибутку — близько 4,2 млрд грн, доходності на капітал — близько 15% та співвідношення витрат до доходів — менше 65%.

Завдяки ефективному управлінню непрацюючими активами Ощадбанк урегулює рівень непрацюючих активів та послідовно скоротить їх частку до 10%.

Також Стратегією визначено зменшення Ощадбанком рівня операційних витрат та перегляд капітальних витрат шляхом оптимізації мережі та централізації операцій.

Діджиталізація Ощадбанку до 2024 року включає в себе завершення процесу цифровізації послуг для клієнтів і внутрішніх процесів, а також забезпечення конкурентної швидкості запуску нових продуктів.

Окрім того, передбачається приєднання Ощадбанку до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, що у подальшому забезпечить входження міжнародних фінансових організацій до капіталу Ощадбанку.

ЄБРР готовий зайти в капітал Ощадбанку

Раніше «Мінфін» писав, що ЄБРР як кредитор матиме опцію конвертації боргу в акції Ощаду. Вперше суму запланованої угоди було озвучено публічно — до 100 мільйонів євро в еквіваленті.

Кабмін 28 липня уповноважив міністра фінансів Сергія Марченка погодити від імені уряду мандатний лист між Ощадбанком та ЄБРР щодо початку роботи над проєктом із залучення кредиту на умовах субординованого боргу на суму до 100 млн євро.

Основними умовами ЄБРР, які передують наданню позики, є:

  • погодження з боку Кабінету Міністрів України стратегії розвитку Ощадбанку на 2021−2025 роки;
  • розробка та погодження з Міністерством фінансів України плану приватизації та стратегії виходу держави з капіталу Ощадбанку;
  • оновлення, спільно з ЄБРР, програми трансформації Ощадбанку.

Передісторія

У кінці 2016 року між Кабміном, Ощадбанком і ЄБРР було підписано Меморандум порозуміння, який передбачає надання Ощадбанку підтримки з бору ЄБРР в розробці та впровадженні комплексної програми трансформації для підготовки Ощадбанку до часткової приватизації.

При цьому ЄБРР висловив намір у подальшому інвестувати кошти в капітал Ощадбанку за умови досягнення держбанком ключових цілей процесу трансформації, визначених у Меморандумі.

Стратегія розвитку Ощадбанку на 2021−2024 роки передбачає, що понад 80% кредитного портфелю Ощадбанку має бути сконцентровано на приватному секторі.

Команда редакторів та авторів проекту Invest2
Разом покращимо інвестиційне майбутнє України

Invest2
Додати коментар