З наступного року у світі зміниться система розрахунку ціни кредитів

Світ відходить від Libor

Після 31 грудня 2021 року буде припинено публікацію більшості котирувань індикаторів процентної ставки Libor у зв’язку з втратою репрезентативності та глобальним поступовим відходом від використання індикаторів, що базуються на цих даних.

Источник: minfin.com.ua

Надалі учасники ринку не зможуть укладати нові угоди та підтримувати наявні, де Libor є референтним індикатором, оскільки інформація про ці ставки буде недоступною.

Нацбанк рекомендує українським банкам та фінустановам повідомити клієнтів про зміни й перейти на використання нових індикаторів.

Що це за індикатор

Libor (London Interbank Offered Rate) — це лондонська міжбанківська ставка пропозиції. Вона визначається, як середньозважена процентна ставка по кредитах на Лондонському міжбанківському валютному ринку. Іншими словами, це середня ставка, по якій великі банки Великобританії кредитують один одного.

Ставку Libor прийнято вважати ключовим орієнтиром вартості грошей. Вона служить базою для розрахунку процентних ставок за різними борговими інструментами у всьому світу. Обсяг фінансових продуктів, ставка яких залежить від Libor, обчислюється сотнями трильйонів доларів.

Нагадаємо, що у Великобританії ще у 2017 році ухвалили рішення відмовитись від цих індикаторів.

Команда редакторів та авторів проекту Invest2
Разом покращимо інвестиційне майбутнє України

Invest2
Додати коментар