За 10 місяців портфель ОВДП фізосіб зріс у 2 рази — до 22,4 мільярдів гривень

Без категорії

Частка держоблігацій, що належать фізособам, за цей період збільшилася вдвічі — з 1,11% до 2,29%.

Источник: minfin.com.ua

Портфель нерезидентів зріс незначно. На початок року іноземці володіли ОВДП на суму 85,3 млрд. грн. На 29 жовтня цей показник зріс на 8 млрд. грн до 93,3 млрд. грн.

А ось банки цього року активно позбавлялися ОВДП. Порівняно з початком року їхній портфель держпаперів зменшився з 519,5 млрд грн до 497 млрд грн.

ОВДП, які перебувають у зверненні за номінально-амортизаційною вартістю / Інфографіка НБУ

Нагадаємо, що влітку цього року Нацбанк почав згортати антикризові заходи щодо підтримки банківської системи. Зокрема з 1 липня 2021 року граничні терміни кредитів довгострокового рефінансування скоротилися з 5 до 3 років. Також почали діяти обмеження щодо обсягів.

Раніше банки спрямовували значну частину такого рефінансування на покупку внутрішнього держборгу країни. Вони акумулювали його добру половину. Пік зростання банківського портфеля ОВДП припав на початок квітня, коли його розмір перевищив 533 млрд грн.

Саме тоді глава НБУ Кирило Шевченко публічно заявив, що «ми стали на слизьку дорогу фіскального витіснення». Адже за гранично допустимої «стелі» в 35%, банківський портфель ОВДП зріс до 39,6% від депозитів.

Нагадаємо, що останній аукціон ОВДП 26 жовтня приніс до державного бюджету понад 17 млрд грн. Загалом у жовтні від продажу держоблігацій залучили до бюджету понад .

Команда редакторів та авторів проекту Invest2
Разом покращимо інвестиційне майбутнє України

Invest2
Додати коментар