Заміну Бевзу знайшли. Департамент ліцензування Нацбанку очолив Михайло Федоренко

Чим займатиметься на посаді Федоренко

До сфери компетенції новопризначеного директора належатиме забезпечення реалізації функцій Нацбанку у сфері реєстрації та ліцензування банків, небанківських фінансових установ, включно з:

Источник: minfin.com.ua

  • погодженням статутів банків і змін до них, ліцензуванням банківської діяльності, здійсненням узгоджувальних дій щодо керівників та власників банків, оцінкою структури власності банків, веденням Державного реєстру банків;
  • акредитацією філій, представництв іноземних банків на території України;
  • видачею небанківським фінансовим установам та іншим особам, які не є фінансовими установами, ліцензій на провадження діяльності з надання фінансових послуг, ліцензій на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків, ліцензій на здійснення валютних операцій, ліцензій на здійснення торгівлі валютними цінностями, їх зупиненням, поновленням, відкликанням (анулюванням) відповідно до законодавства України;
  • веденням Державного реєстру фінансових установ;
  • видачею юридичним особам ліцензій на надання банкам послуг з інкасації та погоджень на здійснення юридичною особою операцій з оброблення та зберігання готівки;
  • здійсненням узгоджувальних та реєстраційних дій щодо учасників платіжного ринку, веденням Реєстру платіжних систем, систем розрахунків, учасників цих систем та операторів послуг платіжної інфраструктури;
  • здійсненням попередньої кваліфікації осіб, які можуть брати участь у виведенні неплатоспроможних банків із ринку.

Департамент ліцензування входить до блоку «Пруденційний нагляд», що підпорядковується заступнику Голови Національного банку Ярославу Матузці за вертикаллю підпорядкування.

Що відомо про Федоренко

Михайло Федоренко з лютого 2021 року очолював управління правового забезпечення реєстрації та ліцензування Юридичного департаменту Нацбанку.

Понад 15 років працював у юридичній сфері, має досвід керівної роботи та управління командами щодо юридичного консультування в комплексних проєктах.

Зокрема, працював у Державній податковій службі, юрисконсультом, адвокатом, виконавчим директором та керівником практики в провідних юридичних фірмах України.

Передісторія

30 червня команда керівників Департаменту ліцензування Нацбанку повним складом подала керівництву НБУ заяви про звільнення. Про це на написав директор Департаменту Олександр Бевз.

Команда редакторів та авторів проекту Invest2
Разом покращимо інвестиційне майбутнє України

Invest2
Додати коментар