Держбанки у першому півріччі поступилися своєю часткою ринку на 22%

Без категорії

Чистий прибуток

За розподілом чистого прибутку банківський сектор України станом на перше півріччя 2021 виглядає наступним чином: 46% — державні банки, 34% — банки іноземних груп, 19% — вітчизняні банки з приватним капіталом.

Источник: minfin.com.ua

Це говорить про значне переформатування ринку банківських послуг України порівняно з минулим роком, коли частка державних банків у структурі сукупного чистого прибутку була більшою — 68% (23% належали банкам іноземних груп, 9% — вітчизняним приватним банкам).

Але державні банки залишаються основними драйверами прибутку у банківському секторі. У першому півріччі цього року їм вдалося стати найприбутковішими серед інших банків і заробити 14 млрд грн.

Скільки заробили банки

Українські банки у першому півріччі 2021 року майже на чверть збільшили свій прибуток. За даними НБУ, вони заробили 30 млрд грн у першому півріччі 2021 року проти 23,8 млрд грн за аналогічний період рік тому. При цьому банки з державною часткою отримали на 13,5% прибутку менше, ніж минулого року.

Прибуток банків іноземних банківських груп зріс практично у два рази, банків з приватним капіталом — у 2,5.

У підсумку, цього року банки іноземних банківських груп та вітчизняні банки з приватним капіталом покращили свої показники прибутковості на фоні росту фінансового ринку України та падіння долі державних банків, де основним гравцем фактично є Приватбанк.

Нагадаємо

У січні-липні прибуток українських банків зріс до 39,765 млрд грн.

Раніше «Мінфін» писав, що у січні — червні 2021 року платоспроможні банки отримали 30,1 млрд грн чистого прибутку, що на 26% більше, ніж у аналогічному періоді минулого року — 23,8 млрд грн.

Прибуток українських банків у січні-лютому 2021 року становив 6,49 млрд грн: 4,05 млрд грн банки заробили у січні та 2,44 млрд грн — у лютому.

В 2020 році банки отримали 41,3 млрд грн чистого прибутку, що на 29% менше аналогічного періоду минулого року, коли банківський сектор заробив 58,4 млрд грн.

Команда редакторів та авторів проекту Invest2
Разом покращимо інвестиційне майбутнє України

Invest2
Додати коментар