Головне за тиждень: скандал в Укрексімбанку, «схуднення» міжнародних резервів та прогноз курсу гривні до кінця року

Без категорії

«Щоб зняти хоча б частину шкоди репутації Укрексімбанку та відвернути негатив по відношенню до його чудового колективу, невідкладно пишу заяву про складання повноважень» — після скандалу голова Укрексімбанку Євген Мецгер склав повноваження. Це сталось на тлі конфлітку з журналістами.

Источник: minfin.com.ua

Міжнародні резерви «схудли» до $28,7 мільярда

Станом на 1 жовтня 2021 року міжнародні резерви України за попередніми даними становили $28,705 млрд. У вересні вони зменшилися на 9,2% з огляду на проходження періоду пікових виплат за зовнішніми зобов’язаннями держави.

Банкіри спрогнозували, яким буде курс гривні до кінця року

Банкіри розходяться в думках щодо прогнозу курсу гривні до кінця року і називають коридор 26,9−28,0 грн/$1.

Ставки за вкладами підскочили: чи є ще потенціал для зростання

Максимальна ставка за депозитами в національній валюті на 12 місяців зросла з 11,25% до 11,75% річних. Банки знову зацікавлені у залученні нових вкладників, а тому активно впроваджують нові програми лояльності і додаткові бонуси.

Як змінилися ставки у великих банках з депозитним портфелем понад 1 млрд грн — читайте в новому огляді «Мінфіну».

Президент ветував закон про криптоактиви

Президент Володимир Зеленський ветував закон «Про віртуальні активи», який має легалізувати криптоактиви в Україні. Голова держави повернув документ до Верховної Ради зі своїми пропозиціями.

Рекордний приріст кредитів бізнесу в серпні наполовину забезпечили держбанки

У серпні гривневий еквівалент чистого (за вирахуванням резервів) портфеля банківських кредитів юридичним особам зріс на 27,6 млрд — до 513,2 млрд грн.

Ціна на газ в Європі різко впала до $1 тисячі

Ціна на газ різко впала. 6 жовтня блакитне паливо коштувало маже $2000 за тисячу кубометрів, а зранку у четвер, 7 жовтня, вартість опустилась навіть нижче $1000.

Рекордний ріст цін на газ у останні тижні пов’язаний з низькими запасами у сховищах та шантажу з боку Росії, яка відмовлялась бронювати додаткові потужності українського транзиту.

Рада дала компаніям час на розкриття власників до липня 2022 року

Бізнес, громадські організації та інші юрособи можуть розкрити своїх бенефіціарів до 11 липня. Законопроєкт № 5807 ухвалила Верховна Рада на засіданні 8 жовтня.

Команда редакторів та авторів проекту Invest2
Разом покращимо інвестиційне майбутнє України

Invest2
Додати коментар