Головне за тиждень: рекордний прибуток банків, іпотека-2021, карантин у Києві та нове ім’я Facebook

Без категорії

У січні-вересні 2021 року платоспроможні банки отримали 51,4 млрд грн чистого прибутку, що на 37% більше, ніж за аналогічний період минулого року (37,6 млрд грн).

Источник: minfin.com.ua

Загалом цей результат найкращий за відповідні періоди більше десяти років поспіль.

Іпотека-2021: На яких умовах можна взяти кредит на житло

Нерухомість стрімко дорожчає, НБУ та Мінфін регулярно звітують про зростання обсягів іпотечного кредитування. Уряд обіцяє масову іпотеку та лізинг під 5% річних. «Мінфін» вивчив реальний стан справ на ринку та оцінив перспективи вітчизняної іпотеки.

З 1 листопада у Києві вводять суворий карантин

У Києві посилюють карантин із 1 листопада через погіршення ситуації з коронавірусом. Про це заявив на брифінгу міський голова Віталій Кличко.

Україна отримала другий транш від ЄС

25 жовтня Україна отримала від Європейського Союзу 2-й транш у рамках п’ятої програми макрофінансової допомоги ЄС номінальним обсягом 600 млн євро.

Суд в Амстердамі наказав повернути «скіфське золото» Україні

Апеляційний суд Амстердама вирішив, що колекція так званого скіфського золота належить Україні та має повернутися українській державі.

Справа стосується колекції «скіфського золота», яка під час захоплення Росією Криму перебувала на експозиції у нідерландському музеї.

Facebook змінив назву компанії

У Facebook повідомили про ребрендінг. Тепер компанія називатиметься Meta. Про це заявив Марк Цукерберг на конференції 28 жовтня.

Кеті Вуд: гостя з майбутнього Уолл-стріт та її інвестиційна стратегія

ARK Innovation — «флагманський» інноваційний фонд Кеті Вуд, зафіксував найбільший квартальний відтік капіталу: на кінець вересня з ETF «далекоглядного» керуючого було виведено $1,97 млрд. За останні п’ять років ARK зафіксував середньорічну прибутковість майже 45%. Хто така Кеті Вуд, чому її інвестиційна стратегія має тисячі фоловерів і як заробляти на майбутньому, як Кеті, розбирався «Мінфін».

Україна відкрила небо для авіакомпаній ЄС: коли почнемо літати за копійки

Нові авіаперевізники, розширення напрямків польотів та квитки по 5 євро — все це прогнозували експерти після підписання з Євросоюзом угоди «про небо». Документ підписано, але чи обваляться ціни на авіаквитки — розбирався «Мінфін».

Угоду між представниками нашої країни та Євросоюзу «про відкрите небо» було підписано у рамках саміту «Україна-ЄС» у жовтні.

За вересень в Україні скоротився держборг на 40 мільярдів

В Україні за вересень скоротився державний борг на 39,8 млрд грн. в еквіваленті. Загалом наша держава має ще $92 млрд.

Українці матимуть змогу купувати цінні папери Amazon. Нацкомісія розширила список всесвітньо відомих компаній

Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку на засіданні 28 жовтня 2021 року ухвалила чергову низку рішень про допуск іноземних цінних паперів до звернення на території України.

Команда редакторів та авторів проекту Invest2
Разом покращимо інвестиційне майбутнє України

Invest2
Додати коментар