Головне за тиждень: гривня зміцнюється, прогноз ВВП погіршили, а облікову ставку зберегли

Без категорії

Зміцнення курсу гривні до долара, яке спостерігається в 2021 році, було викликано рядом факторів. Про це заявив під час монетарного брифінгу заступник голови НБУ Юрій Гелетій.

Источник: minfin.com.ua

«Безумовно, це сприятлива кон’юнктура світового ринку для основних товарів українського експорту. Власне, вона є головним драйвером домінування пропозиції валюти у другому півріччі поточного року», — сказав він.

Національний банк зберіг облікову ставку на рівні 8,5%

Правління Національного банку України прийняло рішення зберегти облікову ставку на рівні 8,5% річних. Про це під час монетарного брифінгу заявив голова НБУ Кирило Шевченко.

Нацбанк України значно погіршив прогноз зростання ВВП

НБУ погіршив прогноз зростання української економіки з 3,8% до 3,1%. Слабке відновлення зумовлено насамперед карантинними обмеженнями, але в другому півріччі НБУ вже відзначає зростання економічної активності.

НБУ вводить заборону на поповнення депозитів фізосіб в російських рублях

Власники депозитних рахунків в російських рублях не зможуть поповнювати їх готівкою через каси. Таке обмеження вводить Нацбанк.

«Банку (філії, відділенню) заборонено здійснювати касові операції з приймання готівки іноземної валюти держави-окупанта для зарахування на вкладні (депозитні) рахунки фізичних осіб», — наголошується в Постанові НБУ.

МВФ і Україна попередньо домовилися про виділення траншу на $700 мільйонів

Міжнародний валютний фонд і уряд України уклали попередню угоду на рівні персоналу про продовження програми кредитування і виділення Україні траншу в розмірі близько $700 млн.

В Україні колектори почали працювати по-новому

З 14 жовтня звертатися з питань стягнення боргу до позичальника може тільки кредитор або колекторська компанія, яка включена до спеціального реєстру НБУ.

Біткоїн пробив свій історичний максимум

Біткоіни пробив свій історичний максимум на торгах 20 жовтня.

Рекордна ціна біткоіни була досягнута о 17:54 по Києву — $ 67 276. До цього максимальна вартість BTC була зафіксована в квітні 2021 — $ 64804.

Команда редакторів та авторів проекту Invest2
Разом покращимо інвестиційне майбутнє України

Invest2
Додати коментар