Голова НБУ: Регулятор визначить, на що можна буде обміняти криптовалюту

Він заявив, що віртуальні активи не є засобом платежу в Україні і не можуть бути предметом обміну. Фактично, це елемент цифрового коду, або нематеріальний актив.

Источник: minfin.com.ua

«Це принципово. У законі це відображено. Нацбанк не буде створювати можливості для паралельного обігу чогось, що визначено як нематеріальне благо», — розповів Шевченко.

Тобто українці матимуть змогу утримувати такі активи, але для придбання чогось матеріального їх потрібно буде обміняти на фіатну валюту — гривню.

«І ви можете мати такі віртуальні активи у себе в гаманці, але для того, щоб купити щось матеріальне — квартиру, машину і таке інше, спочатку треба здійснити їх обмін на фіатну валюту, а саме — на гривню», — констатував Шевченко.

Основне побоювання, продовжив голова НБУ, полягає у їхньому використанні для відмивання брудних коштів.

«Були звернення до НБУ від комерційних банків з пропозиціями дозволити випускати картки з криптовалютами, вмотивовані тим, що банки ж перевіряють клієнтів. Але тут виникає питання високої ризикованості таких операцій, дотримання необхідних процедур фінансового моніторингу», — розповів він.

У регуляторі додали, що визначатимуть, на які валютні цінності крім гривні може бути здійснено обмін віртуальних активів та порядок здійснення такого обміну.

Нагадаємо

Верховна Рада підтримала легалізацію криптовалюти в Україні. Закон «Про віртуальні активи» був ухвалений у другому читанні та у цілому 8 вересня.

Україна увійшла у ТОП 10 країн за прибутком від біткоїнів, а у серпні наша держава обіймала 5 місце у світі із використання криптовалют.

Раніше у Мінцифрі повідомили, що в Україні можна буде легально розраховуватись криптовалютами, а Володимир Зеленський в США «агітував» інвесторів вкладати в український ринок віртуальних активів.

За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, Україна не відмовилась від ідеї випуску e-гривні.

Команда редакторів та авторів проекту Invest2
Разом покращимо інвестиційне майбутнє України

Invest2
Додати коментар