Генпрокурор: Одному з власників Дельта Банку оголосили підозру в розтраті мільярда гривень

Що відомо

Разом з власником підозру отримали двоє заступників голови Ради директорів банку, а також директор однієї з пов’язаних фінансових компаній.

Источник: minfin.com.ua

За даними слідства, підозрювані причетні до продажу боргу банком без оцінки. Так, 42 млн гривень боргу продали за 4 млн гривень.

«І навіть цих коштів банк не отримав — „вигідну“ операцію провернули через коригування залишків на рахунках в системі бухгалтерського обліку. А покупцем дешевого кредиту стала фінансова компанія заснована власником Дельта Банк, директор якої за сумісництвом займав в банку адміністративну посаду», — розповіла Венедиктова.

Крім того, як розповіла генпрокурор, підозрювані вивели з-під застави нерухомість вартістю близько 16 млн гривень, а також видали 160 млн гривень кредиту підприємству, бенефіціаром якого є близький родич власника банку.

Кредити також видавалися фірмам-одноденкам, які не мали ніяких активів і майна.

Зараз судом арештовані активи власника банку на 790 млн гривень, а також заарештовано близько 200 земельних ділянок в Київській, Чернігівській та Івано-Франківській областях. Також арешт наклали на $1 млн з рахунку глави Ради директорів в одному зі швейцарських банків.

Прокуратура проситиме суд обрати власнику Дельта Банку запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з альтернативою внесення застави в більш ніж 1 млрд гривень.

Ліквідація Дельти

Нацбанк визнав Дельта Банк неплатоспроможним 2 березня 2015 року. Відразу після введення тимчасової адміністрації розкрилася неймовірна афера. За останні півроку до банкрутства, під носом куратора НБУ, з банку вивели десятки мільярдів гривень.

12 грудня 2019 року Північний апеляційний господарський суд задовольнив клопотання Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про арешт активів Лагуна на 690 мільйонів гривень.

21 листопада НБУ домігся погашення заборгованості по кредиту рефінансування Дельта Банку в розмірі 924,22 млн грн. У Нацбанку відзначають, що після погашення загальний розмір заборгованості Дельта Банку перед НБУ за кредитами рефінансування зменшився з 5,82 млрд грн до 4,89 млрд грн.

Дельта Банк зареєстрований 15 лютого 2006 року. Засновник і власник 70% акцій банку — Микола Лагун.

Команда редакторів та авторів проекту Invest2
Разом покращимо інвестиційне майбутнє України

Invest2
Додати коментар